Bir Gelecek Hemşin Çalıştayı Kitapçığı Yayınlandı!

15-17 Şubat tarihleri arasında Hemşin’de gerçekleştirdiğimiz “Bir Gelecek Hemşin” çalıştayı kitapçığı yayınladı. Konuşmaların tam metni olan kitapçığa ulaşmak için tıklayınız. Basılmış kitapçığı derneğimizden temin edebilir ya da bilgi@hemsinyasamdernegi.org.tr adresine ad-soyad, adres ve adet bilgisi paylaşarak adresinize karşı ödemeli gönderilmesini talep edebilirsiniz.    

Bir Gelecek Hemşin Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Hemşin’in yerel dinamiklerinin irdelenmesi, örnek modellerin incelenmesi ve öneriler geliştirilmesi için düzenlenen “Bir Gelecek Hemşin Çalıştayı” 15-17 Şubat 2019 tarihlerinde Hemşin’de gerçekleştirildi. Çalıştay süresince farklı alanlarda uzmanların sunumlarına yer verildi. 1. Gün İlk Sunum Trabzon Araştırma Enstitüsünde Araştırmacı Dr. Mustafa Zengin tarafından gerçekleştirildi. Dr. Mustafa Zengin sunumunda “Doğu Karadeniz’de Akarsular Üzerindeki Çalışmaların Karadeniz Alabalığı Ve […]

Bir Gelecek Hemşin Çalıştayı

    Hemşin Kaymakamlığı’nın ve Hemşin Belediyesi’nin katkılarıyla, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteğiyle “BİR GELECEK HEMŞİN ÇALIŞTAYI”nı gerçekleştiriyoruz. Geleceğe yaşanılabilir bir Hemşin bırakmak için; • Sürdürülebilir kırsal kalkınma modelleri, • Turizm örnek uygulamaları, • Doğal yaşam alanlarının sürdürülebilirliği, • Su kaynaklarının verimli kullanımı ve sucul yaşam, • İklim değişikliği ve etkileri, • Kültür ve […]

Taş Ocağına “ÇED GEREKLİDİR” kararı…

Hemşin’de Salih Örsoğlu tarafından gerçekleştirilmesi planlanan, 3 adet taş ocağı için Rize Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü “Çevresel Etki Değerlendirmesi GEREKLİDİR” kararı almıştır.

Yok Olan, Yanan Geleceğimizdir!

Trabzon Sürmene’den yolu geçen herkes bilir. Çamburnu, sahile kadar uzanan muhteşem sarı çam ormanıyla sayılı habitatlardan birisiydi. Birisiydi diyoruz çünkü; eşine ender rastlanır bu doğa harikası şaibeli yangınla kül oldu!

Hemşin’de HES İstemiyoruz!

Şaraksel Elektrik Firması tarafından Hemşin deresi üstende yapımı planlanan HES projesinin ÇED olumlu raporuna karşı dava açılmıştı. Mahkeme kararı doğrultusunda davaya bilir kişi atandı. Dün mahkeme heyeti keşif için Hemşin’deydi.