Bir Gelecek Hemşin Çalıştayı Kitapçığı Yayınlandı!

15-17 Şubat tarihleri arasında Hemşin’de gerçekleştirdiğimiz “Bir Gelecek Hemşin” çalıştayı kitapçığı yayınladı. Konuşmaların tam metni olan kitapçığa ulaşmak için tıklayınız. Basılmış kitapçığı derneğimizden temin edebilir ya da bilgi@hemsinyasamdernegi.org.tr adresine ad-soyad, adres ve adet bilgisi paylaşarak adresinize karşı ödemeli gönderilmesini talep edebilirsiniz.    

Bir Gelecek Hemşin Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Hemşin’in yerel dinamiklerinin irdelenmesi, örnek modellerin incelenmesi ve öneriler geliştirilmesi için düzenlenen “Bir Gelecek Hemşin Çalıştayı” 15-17 Şubat 2019 tarihlerinde Hemşin’de gerçekleştirildi. Çalıştay süresince farklı alanlarda uzmanların sunumlarına yer verildi. 1. Gün İlk Sunum Trabzon Araştırma Enstitüsünde Araştırmacı Dr. Mustafa Zengin tarafından gerçekleştirildi. Dr. Mustafa Zengin sunumunda “Doğu Karadeniz’de Akarsular Üzerindeki Çalışmaların Karadeniz Alabalığı Ve […]

Yok Olan, Yanan Geleceğimizdir!

Trabzon Sürmene’den yolu geçen herkes bilir. Çamburnu, sahile kadar uzanan muhteşem sarı çam ormanıyla sayılı habitatlardan birisiydi. Birisiydi diyoruz çünkü; eşine ender rastlanır bu doğa harikası şaibeli yangınla kül oldu!

Hemşin’de HES İstemiyoruz!

Şaraksel Elektrik Firması tarafından Hemşin deresi üstende yapımı planlanan HES projesinin ÇED olumlu raporuna karşı dava açılmıştı. Mahkeme kararı doğrultusunda davaya bilir kişi atandı. Dün mahkeme heyeti keşif için Hemşin’deydi.