Bir Gelecek Hemşin Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Hemşin’in yerel dinamiklerinin irdelenmesi, örnek modellerin incelenmesi ve öneriler geliştirilmesi için düzenlenen “Bir Gelecek Hemşin Çalıştayı” 15-17 Şubat 2019 tarihlerinde Hemşin’de gerçekleştirildi. Çalıştay süresince farklı alanlarda uzmanların sunumlarına yer verildi. 1. Gün İlk Sunum Trabzon Araştırma Enstitüsünde Araştırmacı Dr. Mustafa Zengin tarafından gerçekleştirildi. Dr. Mustafa Zengin sunumunda “Doğu Karadeniz’de Akarsular Üzerindeki Çalışmaların Karadeniz Alabalığı Ve […]

Taş Ocağına “ÇED GEREKLİDİR” kararı…

Hemşin’de Salih Örsoğlu tarafından gerçekleştirilmesi planlanan, 3 adet taş ocağı için Rize Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü “Çevresel Etki Değerlendirmesi GEREKLİDİR” kararı almıştır.

Kitap Kampanyası

Hemşin Yaşam Derneği olarak uzun zamandır gerçekleştirmeyi tasarladığımız projeyi artık yaşama geçiriyoruz ve bu aşamada siz kitapseverlerin desteğine ihtiyacımız var.

BİMER Cevapları

Hemşin Yaşam Derneği olarak, çeşitli kurumlardan Hemşin’de yapılmış ya da gelecekte yapılması düşünülen projeler hakkında BİMER kanalıyla bilgiler edindik. Edindiğimiz bilgilerin tüm Hemşinliler tarafından bilinmesinin uygun olacağını düşündüğümüzden, projelerle ilgili kurumlardan tarafımıza ulaştırılan bilgileri kamuoyuyla paylaşıyoruz.